Poznajemy potrawy i obyczaje - Budżet Obywatelski 2019
„Poznajemy potrawy i obyczaje innych regionów – Budżet Obywatelski 2019” to projekt zainicjowany przez mieszkańców Radomia. W ramach projektu zostanie zorganizowanych sześć wydarzeń artystycznych i kulinarnych, poświęconych prezentacji oryginalnej kultury wybranych krajów oraz unikalnych regionów Polski.
Zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego projekt “Poznajemy potrawy i obyczaje innych regionów” ma na celu ożywienie życia kulturalnego miasta poprzez organizację wydarzeń poświęconych regionom etnograficznym Polski i kulturze innych krajów. Podczas konsultacji społecznych głos na projekt oddało aż 1.503 mieszkańców, co dowodzi szerokiego zainteresowania wydarzeniem.Część wydarzeń zostanie przeprowadzonych w trakcie największej imprezy filmowej w Radomiu – 12. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO, w której uczestniczy co roku liczne grono gości zagranicznych, prezentujących dorobek kultury swoich krajów.
– Włączenie części wydarzeń zaplanowanych w projekcie realizowanym w ramach Budżetu Obywatelskiego do programu festiwalu przyniesie szereg korzyści. Udział w imprezie potwierdzili już liczni goście zagraniczni, których obecność w Radomiu pozwoli na rzeczywiste zetknięcie się z przedstawicielami innych kultur, w tym mieszkańców partnerskiego miasta Radomia w Niemczech, Magdeburga– przekonujeKarolina Adamczyk,dyrektor KAMERALNEGO LATA. –Ponadto, dzięki takim projektom, największa impreza filmowa w mieście ma szansę bezpośrednio zaangażować mieszkańców w planowanie programu i lepiej dopasować się do ich oczekiwań.
W ramach projektu zaplanowano sześć dni tematycznych, podczas których odbędą się happeningi kulinarne, prezentacje multimedialne, warsztaty, spotkania z gośćmi, koncerty i projekcje filmowe. Przewidziano także atrakcje i konkursy dla dzieci. Dzięki przedsięwzięciu mieszkańcy Radomia będą mogli poczuć atmosferę kultury włoskiej, niemieckiej, japońskiej i amerykańskiej, bez konieczności wyruszania w daleką podróż.
– W sierpniu 2019 r. zaprezentujemy dwa unikalne regiony etnograficzne: kurpiowski i warmińsko-mazurski.– Cieszy mnie fakt, że dziedzictwo kultury stało się tematem oddolnej inicjatywy, która zaciekawiła mieszkańców. Dołożymy starań, aby zaprezentować atrakcyjność i wielowymiarowość kultury Polski –zapowiadaWaldemar Czechowski, Prezes Fundacji na Rzecz Niematerialnego Dziedzictwa Kultury w Polsce, współorganizatora projektu.
Radomski Kalejdoskop Kulturowy
W programie projektu znalazło się sześć dni poświęconych regionom etnograficznym Polski i kulturze innych krajów.
WSTĘP WOLNY
Przyjdź na wybrane wydarzenie i nie martw się o bilety!